Kilometry Dobra KLIKA KRAKOW
Szkolenie w ramach kampanii Kilometry Dobra 23 luty 18.00- 22.00 ulica Szewska 20/4
W tym roku nasze Stowarzyszenie pierwszy raz bierze udział w kampanii Kilometry Dobra. Jest to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Nie jest to jednorazowa akcja lecz regularna, powtarzana co roku.

To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł. na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r, wtedy też odbędzie się finał całej kampanii.

Włączyliśmy się i my a naszym celem jest stworzenie Domu Kliczowicza – miejsca, w którym nasi podopieczni będą mogli poczuć atmosferę miłości i zrozumienia.
Jego innowacyjność ma polegać na:
– zarządzaniu przez mieszkające w nim osoby niepełnosprawne
– zapleczu rehabilitacyjnym
– wsparciu zaprzyjaźnionych wolontariuszy, którzy również będą w nim mieszkać
– poczuciu wolności i prywatności

Szacowany koszt I etapu budowy to około 250 000 złotych. Liczy się każda złotówka!
Kwota ta przeznaczona zostanie na:
– zakup działki
– zakup projektów potrzebnych do budowy
– kupno pozwolenia na budowę
– postawienie domu w stanie surowym (wykop pod fundamenty, zalanie fundamentów betonem, wykonanie płyty oraz ścian nośnych i działowych, wykonanie płyty na I piętrze, postawienie dachu)

Głęboko wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć nowy Dom dla naszych przyjaciół. 20 osób będzie mogło pierwszy raz w życiu otrzymać tak wielki dar jakim jest to wyjątkowe poczucie ciepła domowego ogniska.

Przez 3 miesiące będziemy zbierać fundusze uczestnicząc w różnych kwestach, wydarzeniach itp. a także na kilka innych sposobów. Każda złotówka się liczy, ale przede wszystkim zaangażowanie jak największej ilości osób ze Stowarzyszenie. To szczytny cel i wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać pieniądze na I etap powstania domu.
Potrzebujemy Was kochani! W trakcie poszczególnych zbiórek oraz samego finału. Zaczynamy od szkolenia dla Kliki, które odbędzie się 23 lutego w godzinach 18.00 – 22.00. Wstęp jest bezpłatny. Na szkoleniu dowiemy się jak pozyskiwać pieniądze, jak się podzielić zadaniami i uzyskamy wiele cennych informacji na przyszłość. Zachęcamy Was do przyjścia. Udział w szkoleniu nie zakłada, że musicie być na każdej zbiórce. Jest to dla tych, którzy mogą poświęcić na tą kampanię 5 minut, jak i tych, którzy zapalą się tym celem i przeznaczą więcej swojego czasu.
W czasie szkolenia przewidziana jest przerwa na kawę, herbatę i ciastko.

Komentarze