Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół - Klika

Nasze cele

Rehabilitacja społeczna

Wspólnie włączamy się w nurt życia społecznego - realizujemy pasje, uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i imprezach.

Rehabilitacja fizyczna

Dzielimy ze sobą codzienność, pomagając sprzątnąć, ugotować czy umyć się - nie wyręczając, a działając wspólnie w dążeniu do samodzielności.

Rehabilitacja zawodowa

Pragniemy urzeczywistnić potencjał drzemiący w każdym człowieku pomagając w nabywaniu kompetencji oraz w znalezieniu i utrzymaniu pracy.

Dowiedz się o nas więcej!

01.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem w skrócie zwanym "Klika" - grupą spontanicznych ludzi, którzy chcą być aktywni, rozwijać się i równocześnie pomagać innym. Motywuje nas przyjaźń i otwartość. Dobrze charakteryzuje nas synergia - każdy może wykazać się swoimi zdolnościami bez względu na to czy jest pełnosprawny czy nie. Tak powstaje nowa jakość współpracy.

02.

Co robimy?

Pomagamy aktywnie uczestniczyć w życiu niwelując fizyczne ograniczenia osób chorych. Członkom Stowarzyszenia zapewniamy również opiekę duchową sprawowaną przez Ojca Dominikanina. Organizujemy spotkania i wyjazdy rehabilitacyjno-integracyjne, tworzymy Centrum Integracji i Aktywizacji Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej kierowane głównie do osób niepełnosprawnych ruchowo.

03.

Gdzie działamy?

Stacjonujemy w Krakowie. Nasze placówki znajdują się na os. Złotej Jesieni oraz na ul. Siemaszki. W każdą trzecią sobotę miesiąca w ciągu roku akademickiego można nas znaleźć w klasztorze O.O. Dominikanów na spotkaniu integracyjno-informacyjnym. W wakacje bywamy nad pięknymi jeziorami północnej Polski oraz Równinie Drawskiej. Jesienią i zimą jesteśmy w górach na Wielkiej Polanie w okolicach Babiej Góry.

04.

Jak do nas dołączyć?

Aby do nas dołączyć wystarczy przyjść na najbliższe spotkanie, porozmawiać, zaprzyjaźnić się i rozpocząć własną przygodę! 99% osób, które do nas trafia nie ma żadnego doświadczenia z osobami niepełnosprawnymi. U nas nie ma żadnych barier! Każdy z chęcią wyjaśni Ci, co i jak można zrobić. Jesteś nieśmiały? Chcesz wiedzieć więcej wcześniej? Zadzwoń do naszych odpowiedzialnych - zawsze służą poradą - lub wyślij do nas wiadomość. Szczegóły w zakładce Kontakt.

Chcesz nas wesprzeć?

Dlaczego szukamy wsparcia?

Klika, jako OPP nie prowadzi działalności gospodarczej - nie generuje samodzielnie dochodów. Większość z niepełnosprawnych klikowiczów utrzymuje się wyłącznie z renty i mieszka w Domu Pomocy Społecznej. Nie stać ich na opłacenie pomocy asystenta czy wyjazdu rehabilitacyjno-integracyjnego. Działalność Kliki zależy od Ciebie! Twoje pieniądze przekazane nam to pieniądze, które przełamują bariery!

Jak nam pomóc?

Sposobów jest wiele! Możesz przekazać nam darowiznę lub 1% podatku. Liczy się każdy gest. Możesz dołączyć do nas jako wolontariusz i pomóc nam pokonywać codzienne wyzwania. Więcej na temat poszczególnych form pomocy znajdziesz w dziale "Wesprzyj nas".

Na co zbieramy?

Zebrane środki przekazujemy głównie na wyjazdy rehabilitacyjno-integracyjne, by wspólnie spędzać czas oraz uczyć samodzielności na wakacjach, zimowisku, rekolekcjach i hucznym sylwestrze. Zabrane środki pomagają zapewnić rehabilitację czy wsparcie osobistego asystenta. Część z nich przeznaczamy również na Centrum Integracji i Aktywizacji Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Nasi przyjaciele

 

Beczkalogo     szpunt          logopng260x260     logo-1   logo city

Nasi przyjaciele

 

Obraz 3  cropped-RYBAvvvG