Budujemy Dom Klikowicza


Kilometry_Dobra-klika krakow
Pragniemy stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie swoje własne miejsce i odnajdzie siebie. W każdy dzień nasi przyjaciele na nowo wyruszają w podróż, w której spotykają się ze światem, ale przede wszystkim pokazują światu, że to on spotkał ich – wyjątkowych pomimo inności. Po drodze zdobywają mniejsze lub większe szczyty – nie tylko te mierzalne. Lecz każdy wie, że największym szczęściem jest miejsce, do którego można wrócić, by podzielić się z bliskimi przeżytym dniem, troskami i radościami. Wielu z naszych przyjaciół nie ma takiej możliwości. Ich warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia, część osób mieszka samotnie. Dlatego po raz kolejny nasze Stowarzyszenie wychodzi ich pragnieniu naprzeciw biorąc udział w kampanii Kilometry Dobra. Jest to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Nie jest to jednorazowa akcja lecz regularna, powtarzana co roku.
To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł. na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r, wtedy też odbędzie się finał całej kampanii.
Włączyliśmy się i my a naszym celem jest stworzenie Domu Klikowicza – miejsca, w którym nasi podopieczni będą mogli poczuć atmosferę miłości i zrozumienia.
Jego innowacyjność ma polegać na:
​- miejscu spotkań klikowiczów (coś w formie czwartków)​


– zarządzaniu przez mieszkające w nim osoby niepełnosprawne
– zapleczu rehabilitacyjnym
– wsparciu zaprzyjaźnionych wolontariuszy, którzy również będą w nim mieszkać
– poczuciu wolności i prywatności

Głęboko wierzymy, że wspólnie uda nam się zbudować nowy Dom dla naszych przyjaciół. 10 osób niepełnosprawnych będzie mogło pierwszy raz w życiu otrzymać tak wielki dar jakim jest to wyjątkowe poczucie ciepła domowego ogniska.Szacowany koszt I etapu budowy to około 250 000 złotych. Liczy się każda złotówka! 
Kwota ta przeznaczona zostanie na:
– zakup działki
– zakup projektów potrzebnych do budowy
– kupno pozwolenia na budowę
– postawienie domu w stanie surowym (wykop pod fundamenty, zalanie fundamentów betonem, wykonanie płyty)
 
 

Wpłacać można także na nr konta: 86 1240 4650 1111 0010 3971 5330 –
Dopisek Dom

Nasze klipy:
Piszą i mówią o nas:

 

Każda wpłacona kwota jest jak cegiełka w budowie Domu – fundamentalna 🙂 

 

Dziękujemy za Waszą hojność!
 

Szczegółowe informacje można uzyskać u Prezesa Stowarzyszenia, Grzegorza Sotoły: tel. 664 971 396, sotola@poczta.onet.pl