Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK)

Drodzy Klikowicze,

Od paru lat na terenie naszego kraju, w przed ostatni piątek Wielkiego Postu ma miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK), czyli przejście nocą ponad 40-u kilometrów, w czasie którego rozważa się mękę Pana Jezusa. W tym roku została stworzona przez jednego z liderów EDK trasa dla osób niepełnosprawnych, która wiedzie drogami asfaltowymi z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczy ona około 48 km. Jest to trasa przygotowana po to, by umożliwić osobom niepełnosprawnym udział w tym wydarzeniu. Co zrobić, by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu? Trzeba znaleźć sobie we własnym zakresie 3 osoby pełnosprawne do opieki, zdolne pchać wózek w ekstremalnych warunkach. Ponadto trzeba mieć: czołówkę, liny do pchania wózka, zapasową dętkę i pompkę, koc. Trzeba sobie załatwić powrót z Kalwarii Zebrzydowskiej we własnym zakresie. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 marca i rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Józefa w Podgórzu. Trzeba zwrócić uwagę, że noce są w tym okresie zimne i należy odpowiednio się przygotować do tych warunków.

Zapisy oraz ważne informacje są na stronie EDK: https://www.edk.org.pl/.

Warto tu również wspomnieć, że takie przejście będzie również miało miejsce w okresie cieplejszym w maju/czerwcu i będzie ono „zorganizowane” przez Klikę. Więc jeśli zimna aura Ci nie odpowiada lub wolisz pojechać w dniach 23 – 25 marca na rekolekcje KLIKI na Jamną, zapraszamy na EDK z Kliką na przełomie maja i czerwca.

Proszę o udostępnianie tej informacji wśród znajomych niepełnosprawnych, bo być może ktoś z nich będzie chciał wziąć udział w którymś z tych wydarzeń.

Piotrek

Komentarze