Klika na wakacje

W wakacje organizujemy aż dwa dwutygodniowe obozy - przeważnie jest to sam początek lipca lub jego połowa. Podział na dwie grupy wynika wyłącznie ze względów technicznych dotyczących zakwaterowania i wyżywienia. Potocznie nazywane są grupami: rodzinną oraz studencką ze względu na swoją dynamikę. W pierwszej przeważają całe rodziny, które jeżdżą z Kliką od wielu lat. Natomiast druga charakteryzuje się ciągłą wymianą osób, jadących z nami np. w ramach praktyk. Warto wybrać się na wyjazd z każdą z nich, aby poznać wszystkich i czerpać wiedzę oraz umiejętności pełnymi garściami.

Ze względu na swoją specyfikę Klika nie zabiera niepełnosprawnych dzieci oraz opiekunów-rodziców. Zależy nam na usamodzielnianiu się oraz kształtowaniu własnej autonomii i niezależności wśród osób chorych.

W każdej grupie jest około 30 osób niepełnosprawnych, którym w podstawowych czynnościach pomagają wolontariusze. Część niepełnosprawnych w Klice to bardzo aktywni młodzi ludzie, którzy studiują, realizują swoje pasje, pracują i udzielają się społecznie. Większość jednak to osoby, które na co dzień mieszkają w Domu Pomocy Społecznej i wyjazd z nami to jedyna forma spędzenia wakacji poza domem. Na wspólny wyjazd czekają z utęsknieniem przez cały rok. Najczęściej jeździmy na północ Polski nad jeziora, mieszkamy w szkole, łączymy aktywną formę spędzania czasu z miłym leniuchowaniem. Żeglujemy na łódkach, pływamy na kajakach oraz wpław. Rok rocznie urządzamy także turniej z konkurencjami ruchowymi, plastycznymi i wokalnymi. Wieczorami siadamy wspólnie przy ognisku, aby przy dźwiękach gitar zaśpiewać ulubione piosenki.

ZASADY WYJAZDÓW Z KLIKĄ

Zobacz Rydzewo 2010

Zobacz Studzienice 2012

Zobacz Studzienice 2013

Zobacz Rydzewo 2014

Zobacz Rydzewo 2015

Zobacz Rydzewo 2016

Zobacz Rajgród 2017

Zobacz Rydzewo 2018

 

 

Dane rejestrowe

REGON: 003917213
NIP: 676-22-79-392
KRS: 0000236096

Klika

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"

ul. Stolarska 12,
31-043 Kraków
tel. 664-971-396
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.