Klika na wakacje


UWAGA !!!
Zmiana godziny wyjazdu do Rajgrodu.
Odjeżdżamy autobusem w piątek 6 lipca ok godz 23 00.
z ul. Fatimskiej 41 Krakowie.
Zbiórka przed wyjazdem o godz. 21 30.

Szczegóły wyjazdu na obóz do Rajgrodu.

NADAL POSZUKUJEMY LUDZI DO POMOCY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH 

RAJGRÓD 2018 – GRUPA GRZEŚKA

Wyjazd do Rajgrodu jest w dniach od 6 do 22 lipca.
Odjeżdżamy autobusem w piątek 6 lipca ok godz 23 00. z ul. Fatimskiej 41 Krakowie.
Zbiórka przed wyjazdem o godz. 21 30.
Na miejscu będziemy w sobotę około 8 rano.

Adres szkoły: ul. Stanki 2, 19-206 Rajgród

Na drogę należy koniecznie zabrać ze sobą picie i kanapki.
Na miejscu pierwszy posiłek to śniadanie w sobotę około godz. 9.

Powrót:
Wyjazd autokarem z Rajgrodu w piątek 21 lipca ok. godz. 22 00.
Na miejscu w Krakowie będziemy w niedzielę 22 lipca ok 7 rano na ul. Nowaczyńskiego 1 w Krakowie. (DPS Zielna0

Należy koniecznie zabrać i mieć przy sobie:
Legitymację studencką,
Legitymację szkolną,,
Oryginał Grupy Inwalidzkiej, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
Legitymację osoby niepełnosprawnej (taką białą ze zdjęciem – kto ma),

Ponadto na wyjazd należy zabrać:
Przyjmowane wszystkie leki z dokładna rozpiską ich przyjmowania, (kiedy, jak i gdzie) – każdy bez wyjątku + informacja, na co jest się uczulonym; warto zabrać jeszcze jakieś lekarstwa/opatrunki, jeśli w Waszym przypadku mogą okazać się przydatne.

Koniecznie zabrać śpiwór, ewentualnie karimatę do leżenia na trawie, plaży,
Niepełnosprawni, jeśli ktoś potrzebuje to prześcieradło, podkłady, pampersy i wszelkie kaczki, baseny inne takie bajery.
Kąpielówki, stroje do opalania, kółka do pływania, motylki, bojki, koła ratunkowe, defibrylatory …. wodę święconą. (to Ojciec).
Kosmetyki,
Gry karciane, planszowe i inne,
Śpiewniki i instrumenty muzyczne 🙂 jeśli grasz na jakimś instrumencie, to koniecznie zabierz go ze sobą!!!

Będziemy mieszkać w szkole nad jeziorem.

Gwarantujemy wiele przyjemności i atrakcji: Pływanie żaglówką i kajakami po jeziorze, spływ kajakowy rzeką Rospudą, wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego, plażowanie i kąpiel w jeziorze, wędkarstwo z konsumpcją świeżych ryb. Można pograć w siatkówkę, w nogę albo planszówki, można pójść na bilard i piwo albo długi spacer, posiedzieć wieczorami przy ognisku, pograć na gitarze i pośpiewać albo po prostu pogadać i popatrzeć na zachód słońca … Wszystko zależy od naszej inwencji.

Stałymi punktami każdego wyjazdu są codzienne msze święte, posiłki i to że jadą z nami osoby niepełnosprawne fizycznie. Każdym wózkowiczem opiekuje się 1-3 fizycznych (opiekunów).

Śpimy w klasach szkolnych po 9 – 12 osób. Do dyspozycji są materace, należy zabrać ze sobą śpiwór. Dla niepełnosprawnych mamy łóżka.

Odpłatność za całość, czyli: przejazd w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie i korzystanie z kajaków i żaglówki do pływania po jeziorze jest 540 zł.
Dzieci szkolne – 480,00 zł.
Przedszkolaki i ci co do żłobka – 400,00
Niemowlaki nie płacą

Jeśli ktoś jedzie na tydzień, to połowa.

Ponadto planujemy dodatkowo dla chętnych wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego, na cały dzień – odpłatność 20 zł.
Spływ kajakowy rzeką Rospudą – odpłatność około 30 zł.

Można pojechać na cały pobyt na 2 tygodnie ale można też na jeden tydzień. Można zabrać ze sobą kolegów, koleżankę, dziewczynę ale można też zabrać dzieci. Na wyjeździe jest ich zawsze gromadka.

Masz pytania, wątpliwości ? Zadzwoń albo napisz, zapraszamy Cię.

 

W wakacje organizujemy aż dwa dwutygodniowe obozy – przeważnie jest to sam początek lipca lub jego połowa. Podział na dwie grupy wynika wyłącznie ze względów technicznych dotyczących zakwaterowania i wyżywienia. Potocznie nazywane są grupami: rodzinną oraz studencką ze względu na swoją dynamikę. W pierwszej przeważają całe rodziny, które jeżdżą z Kliką od wielu lat. Natomiast druga charakteryzuje się ciągłą wymianą osób, jadących z nami np. w ramach praktyk. Warto wybrać się na wyjazd z każdą z nich, aby poznać wszystkich i czerpać wiedzę oraz umiejętności pełnymi garściami. Ze względu na swoją specyfikę Klika nie zabiera niepełnosprawnych dzieci oraz opiekunów-rodziców. Zależy nam na usamodzielnianiu się oraz kształtowaniu własnej autonomii i niezależności wśród osób chorych. W każdej grupie jest około 30 osób niepełnosprawnych, którym w podstawowych czynnościach pomagają wolontariusze. Część niepełnosprawnych w Klice to bardzo aktywni młodzi ludzie, którzy studiują, realizują swoje pasje, pracują i udzielają się społecznie. Większość jednak to osoby, które na co dzień mieszkają w Domu Pomocy Społecznej i wyjazd z nami to jedyna forma spędzenia wakacji poza domem. Na wspólny wyjazd czekają z utęsknieniem przez cały rok. Najczęściej jeździmy na północ Polski nad jeziora, mieszkamy w szkole, łączymy aktywną formę spędzania czasu z miłym leniuchowaniem. Żeglujemy na łódkach, pływamy na kajakach oraz wpław. Rok rocznie urządzamy także turniej z konkurencjami ruchowymi, plastycznymi i wokalnymi. Wieczorami siadamy wspólnie przy ognisku, aby przy dźwiękach gitar zaśpiewać ulubione piosenki.

W tym roku grupa Eweliny i Artura jedzie do Rydzewa (28.07-11.08) a Grzegorza do Rajgrodu (06.07-22.07). Szukamy wolontariuszy. Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane chwile! 🙂
Zapisy znajdują się tutaj

 

Zobacz Rydzewo 2010

Zobacz Studzienice 2012

Zobacz Studzienice 2013

Zobacz Rydzewo 2014

Zobacz Rydzewo 2015

Zobacz Rydzewo 2016

Zobacz Rajgród 2017