FAQ


1. Co zyskuje członek Stowarzyszenia Klika?

  • Możliwość zbierania pieniędzy na rehabilitację oraz zakup sprzętu ortopedycznego w ramach 1%;
  • Pierwszeństwo w zapisach na wyjazdy i wydarzenia organizowane przez Klikę;
  • 33% zniżkę w wyjazdach Klikowych;

Szczegółowe pytania proszę kierować mailowo.

2. Jak zostać członkiem Stowarzyszenia Klika?

Wydrukować kartę członkowską i wypełnić ją czytelnie. Opłacić składkę członkowską przelewem  w wysokości 20zł na rok (określić przelew adekwatnym tytułem). Przynieść na najbliższe spotkanie kartę wraz z dowodem wpłaty. Można również wnieść składkę członkowską gotówką na spotkaniu.

3. Jak osoba niepełnosprawna może uzyskać porady i wsparcia Stowarzyszenia?

Przyjść na najbliższe spotkanie lub skontaktować się mailowo.

4. Komu pomaga Klika?

Stowarzyszenie zajmuje się osobami z niepełnosprawnością ruchową. Nie mamy ograniczeń wiekowych poza pełnoletniością. Osoby w wieku nastoletnim są rozpatrywane indywidualnie.

5. Jak zostać Klikowym wolontariuszem?

Można przyjść na najbliższe wydarzenie lub napisać maila, aby uzyskać więcej informacji. Prosimy o zadawanie konkretnych pytań w mailu 🙂

6. Kiedy się odbywają spotkania?

Spotkania Sobotnie – każda trzecia sobota miesiąca w trakcie roku akademickiego. Start godzina 17.00. Gdzie: Kraków ul. Stolarska 12;
Czwartki – co czwartek około godziny 18/19 należy upewnić się u osoby odpowiedzialnej;
Wyjścia kulturalne – kino/teatr/itd. Śledź aktualności;
Rekolekcje – tydzień przed Niedzielą Palmową;
Wyjazd Wakacyjny – początek lub połowa Lipca;
Pielgrzymka – początek sierpnia;
Polana – ferie zimowe, Boże Ciało, koniec Września;
Wyjazd Sylwestrowy – trzy/cztery dni wcześniej.

7. Jak wyglądają spotkania?

Spotkania Sobotnie – wszyscy wspólnie uczestniczymy we Mszy Świętej. Następnie spędzamy czas w Auli Klasztoru Dominikanów na wesołych rozmowach i dowiadujemy się o planowanych wydarzeniach w najbliższym miesiącu.

Czwartki – robimy, co chcemy. Spędzamy z wózkowiczami wspólnie czas, często nabywając przy tym cennych życiowych umiejętności kulinarnych. Zawsze towarzyszy nam przy tym dobra zabawa.

Opis pozostałych wydarzeń w zakładce działalność.

8. Jak wygląda proces nauki opieki nad niepełnosprawnymi osobami?

Proces ten jest bardzo praktyczny. Na początku każdego wyjazdu jest prowadzony instruktaż informujący, jak pomagać. Wolontariusze przydzielani są do niepełnosprawnych w proporcji 2:1. Dzięki temu nowe osoby są wprowadzane powoli w tajniki wspierania wózkowiczów. Osoby niepełnosprawne ruchowo, dodatkowo cierpliwie i umiejętnie potrafią wskazać, w czym, kiedy i jak je wspomóc. Dzięki takiemu procesowi nowe osoby szybko zdobywają potrzebne doświadczenie. Podczas wyjazdów czuwa nad nami wykwalifikowany personel w postaci rehabilitantów, pielęgniarki czy ratownika medycznego.

9. Jak można się kontaktować z innymi osobami z Kliki?

Wiele osób posiada profil na facebooku, gdzie można ich odnaleźć. Na portalu funkcjonuje również zamknięta grupa: https://www.facebook.com/groups/Klika.KSONiIP/

Najlepiej jednak przyjść na najbliższe spotkanie i nawiązać realne znajomości.

10. W jaki inny sposób działa Klika (oprócz wspólnych spotkań)?

Polecam lekturę Projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Można zaangażować się jako wolontariusz i wspomóc prowadzenie licznych działań.