Spotkanie klikowych dinozaurów Orzesze 2017

W dniach 2017.08.04 – 2017.08.06 w Orzeszu na Śląsku odbyło się coroczne spotkanie klikowych dinozaurów, fizycznych – ludzi, ktorzy byli w Klice u zarania jej dziejów od roku 1971. Klikowe dinozaury po opuszczeniu Kliki spotykały się przez wszystkie te lata mniej więcej co 5 lat, ale w ostatnich latach spotykamy się już co rok. Chyba czujemy, że czasu zostaje nam coraz mniej…
Miejsca tych ostatnich spotkań to Bochnia, Mucharz, Staszów, Bachledówka, Rzeszów i w tym roku Orzesze. Na spotkaniach tych ciesząc się wzajemnie swoją obecnością, wieczory spędzamy w plenerze przy zdjęciach, wspomnieniach, ognisku i gitarze, natomiast dni zajmują nam spacery i zwiedzanie.
W Orzeszu gościliśmy u jednego z nas – księdza Stanisława Puchały. Ksiądz Stasiu zaplanował dla nas mnóstwo atrakcji i był naszym przewodnikiem.

Zwiedzaliśmy:
-Kopalnię GUIDO w Zabrzu uczestnicząc we Mszy św w kaplicy św. Barbary na głębokości 170m.
-Kościoły w miejscowościach o przedziwnych nazwach Zawiść i Zazdrość.
-Centrum Katowic: „Strefa Kultury”, Spodek, Centrum Kongresowe, Akademia Muzyczna.
-Muzeum Śląskie też było w planie, ale już sobie darowaliśmy.

Zdjęcia z tego spotkania zamieszczone poniżej, wraz ze szczegółowym opisem wszystkich osób, są dokumentacją z której można odtworzyć skład osobowy fizycznych z czasów powstania i początków działania Kliki. Oczywiście było nas trochę więcej, ale z tymi, których tam nie ma kontakt jest ograniczony. Podobnie jest z wózkowiczami. Spośród wózkowiczów z pierwszych lat działania Kliki, żyje już tylko jedna osoba. To Iza Barańska mieszkająca od lat w DPSie przy ul. Nowaczyńskiego.

Oto lista osób, które były na tegorocznym spotkaniu. Ten skład w zasadzie bez zmian powtarza się co roku. W nawiasach nazwiska obecne Pań.

Wiesława Matyka (Przetak) – założycielka Kliki
Irena Hahnel
Stanisław Kilanowicz
Helena Kokoczka (Hnacik)
Józef Kowalik
Celina Krasek (Mikołajczyk)
Urszula Kupcza
Lesława Lech (Siedlik)
Kazimiera Matyka (Kleszcz)
Czesława Mazur
Maria Myszor (Nowak) – w Klice od 1974r.
Edward Naporowski
Janusz Nowak
Jan Pająk
Danuta Pałach (Czarnoba)
Ksiądz Stanisław Puchała
Ryszard Rozenbajgier
Mieczysław Siedlik
Maria Zaraska (Rozenbajgier) – w Klice od 1978r.

Urszula Kowalik – nieklikowicz
Sławomir Ulman – nieklikowicz, ale zawsze się kręcił przy klikowych dziewczynach.
Edward Kleszcz – nieklikowicz
Wini – nieklikowicz

Zwróćcie uwagę na trzy powtarzające się nazwiska: Nowak, Rozenbajgier, Siedlik. To nie przypadek. To pierwsze klikowe małżeństwa.

Te regularne spotkania klikowych dinozaurów świadczą o więzi, która nas połączyła 46 lat temu wokół dzieła stworzonego przez Ducha Świętego i Wiesię Matykę, któremu na imię KLIKA. I teraz jest już jasne, dlaczego z obozu w Rajgrodzie musiałem wyjechać dwa dni przed jego zakończeniem: 2017.08.04 rozpoczynało się spotkanie w Orzeszu.

Stach Kilanowicz

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

09

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Komentarze