Światowe Dni Młodzieży – poszukujemy wolontariuszy

 

Światowe Dni Młodzieży

Klika poszukuje wolontariuszy dla niepełnosprawnych.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu a jednocześnie pomóc w uczestnictwie osobom niepełnosprawnym z Kliki.

Sprawa jest nagląca ponieważ mamy zgłoszonych wielu wózkowiczów i innych osób niepełnosprawnych fizycznie a brakuje nam dla nich opiekunów – wolontariuszy.

Aby zostać wolontariuszem ŚDM-u i pomagać osobom niepełnosprawnym z Kliki koniecznie trzeba się zarejestrować w systemie rejestracji ŚDM w nieprzekraczalnym terminie 31 marca 2016 r. Termin ten dotyczy jednakowo wszystkich, którzy chcą być wolontariuszami.

W procesie rejestracji każdy z rejestrujących się jako wolontariusz ma obowiązek dołączyć rekomendację – list polecający.

Klika wystawia takie rekomendacje i właśnie dzięki nim identyfikowani będą w systemie rejestracji wolontariusze chcący pomagać niepełnosprawnym z Kliki.

Rekomendacje te można uzyskać w uruchamianym właśnie przez Klikę Centrum Informacji ŚDM dla wolontariuszy i osób niepełnosprawnych, które prowadzimy przy ul Siemaszki 31 albo u osób z Kliki wymienionych na dole.

Jakie są korzyści z zastania wolontariuszem Kliki?

Pakiet wolontariusza kosztuje już od 50,00 zł., sektor dla osób niepełnosprawnych zarówno podczas uroczystości na Błoniach jak i w Campus Misericordiae będzie umiejscowiony w bezpośredniej bliskości ołtarza. Wolontariusze jako jedyni uczestnicy ŚDM będą mieli audiencję u Ojca Świętego. Oraz rzecz niebagatelna – satysfakcja z dobrego uczynku i wielka wdzięczność osób niepełnosprawnych.

Jeśli nie masz doświadczenia w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi to nie lękaj się. Najważniejsza jest dobra wola i rzeczywista chęć niesienia pomocy. Dla wszystkich chętnych gwarantujemy szkolenie w zakresie pomocy osobie niepełnosprawnej i opieki nad nią.

Dodatkowe informacje i kontakt:

Centrum Informacji ŚDM dla wolontariuszy i osób niepełnosprawnych:

Siemaszki 31, tel.: 416-53-05:

Bawera Aondo – Akaa tel.:783 09 15 38, klika.sdm@gmail.com;

Grzegorz Sotoła tel.:664 97 13 96, sotola@poczta.onet.pl;

 

Pozdrawiamy – Stowarzyszenie „KLIKA”

Komentarze