Wakacje 2016 – zapisy!

 

Drodzy Klikowicze!

Wreszcie nadszedł oczekiwany przez nas z utęsknieniem dzień – dziś otwieramy zapisy na obozy wakacyjne 2016!  Podobnie jak w poprzednich latach prosimy o skorzystanie z formularza dostępnego pod poniższym linkiem:

 http://goo.gl/forms/Jj6Kkw8ZDx

 Osoby zdecydowane na wyjazd proszone są o jak najwcześniejsze przesłanie nam wypełnionego formularza. Bardzo usprawnia to kwestie organizacyjne związane z przygotowaniem obozu.

Ze względu na ograniczoną liczbę wolontariuszy pierwszeństwo udziału w obozie (dotyczy osób niepełnosprawnych) zapewnione mają CZŁONKOWIE Stowarzyszenia, którzy:
– złożyli deklarację członkowską,
– opłacili składkę członkowską za 2015 rok,
– aktywnie uczestniczą w działaniach Stowarzyszenia.

Na wyjazd wakacyjny z Kliką mogą jechać wyłącznie osoby niepełnosprawne powyżej 18 roku życia. Klika nie zabiera niepełnosprawnych dzieci z rodzicami.

To tyle, jeśli chodzi o kwestie techniczne dotyczące zapisów. Teraz wreszcie kilka słów o samych obozach. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie po koniec lipca i aktywny udział Kliki w przygotowaniach do nich termin obozów jest w tym roku dość nietypowy:

5-21 sierpnia

Doświadczonych Klikowiczów liczba mnoga przy słowie „obóz wakacyjny” nie dziwi. Natomiast dla tych z Was, którzy jadą z nami po raz pierwszy, szybkie wytłumaczenie – ze względów organizacyjnych wyjeżdżamy już od lat na dwa (najczęściej odbywające się w tym samym terminie) obozy. W tym roku odwiedzimy:

Drawno (woj. zachodniopomorskie) i Rydzewo (woj. warmińsko-mazurskie).

Spać będziemy w szkołach, które położone są nad brzegami przepięknych jezior. Czas wypełniać będzie nam zatem głównie korzystanie z uroków takiej lokalizacji J Do własnej dyspozycji będziemy mieć m.in. żaglówkę i kajaki, a piaszczyste plaże i okoliczne lasy poznają w nas częstych gości. Wymyślimy wiele ciekawych i integrujących nas jeszcze bardziej zabaw J  Codziennie będzie możliwość uczestnictwa we mszy świętej. Prawdopodobnie pojedzie z nami ojciec dominikanin, który opiekuje się Kliką.

Każdy niepełnosprawny (w nomenklaturze Klikowej – „wózkowicz”) będzie miał wsparcie dwóch wolontariuszy (czyli tzw. „fizycznych”). Przynajmniej jeden z fizycznych będzie doświadczonym uczestnikiem naszych wyjazdów. Jeśli nie masz zatem żadnego doświadczenia i chciałbyś spróbować to masz świetną okazję! Zapraszamy nawet na część obozu!

Dlaczego Warto jechać możesz zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=nUkOYekhFeE

Dalsze szczegóły podamy w kolejnych postach na fb, stronie internetowej i w newsletterze. Zapisy prowadzimy wyłącznie za pośrednictwem formularza: http://goo.gl/forms/Jj6Kkw8ZDx

W razie pytań prosimy o kontakt: 503577854 / 664971396 lub klika.krakow [at] gmail.com
Pozdrawiamy serdecznie i już odliczamy dni do wyjazdu!

Zarząd Stowarzyszenia Klika

Komentarze