Wielka Polana w Lutym

 

Klikowy wyjazd na Wielką Polanę jest planowany między 14 a 21 lutego. Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi, to podpowiadamy – kilka razy w roku Klikowicze wybierają się do małego domku u podnóża Babiej Góry, niedaleko Zawoi. Jak to w Klice bywa, najważniejszy jest dla nas drugi człowiek, a czas z nim spędzony najcenniejszy. Dlatego skupiamy się na wszelkich aktywnościach wykonywanych w grupie, a przede wszystkim na jedzeniu i piciu herbaty. ;p Razem spacerujemy po pięknej okolicy, rozmawiamy,  gramy w gry i na instrumentach –  czyli spędzamy miło czas!

Koszt jest niewielki, ok. 15 zł.  Należy zabrać ze sobą parę rzeczy do jedzenia. 😉

Kto, kiedy, czym jedzie, zapisy (kliknij)

Trzeba zabrać:
– śpiwór
– opłata za noc +- 15 zł
– jedzenie

Warto zabrać:
– gitary i wszelakie instrumenty
– śpiewniki
– gry planszowe i nie tylko
– dobry humor

Dojazd jest możliwy przez Jordanów, później można kombinować na wiele sposobów, ale najłatwiej jest zebrać się w kupę i dojechać razem samochodem.

Jak dojadę (kliknij):

-Z Jordanowa kierujemy się w kierunku Wadowic.
-Po około 2 km należy skręcić z lewo (powinien być kierunkowskaz na dom wczasów dziecięcych w Sidzinie, można z niego korzystać dość często).
– Po kolejnych 3 km, kolejny zakręt w lewo (w Bystrej)
– Kolejny zakręt (w prawo) znajduje się przy dość charakterystycznej kapliczce. Można kierować się znakami na „Sidzina W. Polana”, albo „Zubrzyca” (i jak zawsze dom wczasów dziecięcych).
– Dalej jedziemy cały czas główną drogą w stronę Zubrzycy. Mijamy dom wczasów dziecięcych, aż dojedziemy do dwóch serpentyn (bardzo charakterystyczne).
– Mijając je, po 200 metrach skręcamy w prawo w pierwszą asfaltową drogę.
– Podjeżdżając pod górę mijamy (lewą ręką) kapliczkę, dojeżdżamy do końca asfaltu i ostrożnie jedziemy dalej kamienisto-błotnistą drogą, aż do polanki (w zimie może to być utrudnione). 😉
– Parkujemy samochody w bezpiecznym miejscu i ruszamy na herbatę lub małe co-nieco.

Do zobaczenia!

Komentarze