Nakręceni Przyjaciele

Dawno, dawno temu w nieodległej galaktyce żył sobie wesoły lud nakręconych przyjaciół. Kochał życie i cieszył się każdą jego chwilą. Był też bardzo pomysłowy. Wynalazł niesamowitą rzecz – monetę dobra. Co oczywiste, im więcej tych monet znajdowało się w posiadaniu naszego ludu, tym bardziej wszyscy jego członkowie się radowali. Każda dodatkowa moneta sprawiała, że na ich twarzach gościł jeszcze większy uśmiech. Monety dobra miały tę cudowną właściwość, że nikt nie chciał gromadzić ich dla siebie. Co kilka tygodni z różnych stron wesołej krainy tłumnie ściągali pozytywnie nakręceni przyjaciele do zamku swojego władcy. Tam każdy z nich z uśmiechem wrzucał swoją sakiewkę wypełnioną dobrymi monetami do wspólnego skarbca. Gdy w skarbcu nie było już miejsca, starszyzna wypowiadała magiczne zaklęcie i zamieniała dobre monety w przedmiot, którego potrzebował najmniej uśmiechnięty przedstawiciel naszego ludu. Wtedy wszyscy wesołkowie brali się za ręce i razem świętowali tańcząc przez cały dzień na łące. Historia ta powtarzała się wielokrotnie czyniąc ludków tej radosnej krainy jeszcze weselszymi…


Bardzo zainspirowała nas ich dobra energia i staramy się na swój sposób prowadzić podobną akcję w Krakowie. Razem z przyjaciółmi z Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” zbieramy nasze „monety dobra” – plastikowe nakrętki z butelek. Środki z ich sprzedaży przeznaczamy na zakup wózków inwalidzkich dla potrzebujących osób. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję – to nic nie kosztuje! Zakrętki można przynieść do naszego lokalu przy ulicy Siemaszki 31 w Krakowie.


Wszystkim "nakręconym na pomaganie" bardzo dziękujemy!

Dane rejestrowe

REGON: 003917213
NIP: 676-22-79-392
KRS: 0000236096

Klika

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"

ul. Stolarska 12,
31-043 Kraków
tel. 664-971-396
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.