Jak zostać wolontariuszem

Jeśli lubisz robić tzw. rzeczy niemożliwe, śmiać się i dzielić swój czas z ludźmi, którzy zarażają swoją pozytywną osobowością, to Klika jest właśnie dla Ciebie. Kim jest klikowy wolontariusz? Najprościej mówiąc, jest koleżanką lub kolegą mającym zdrowe ręce i nogi. Tutaj nie ma dawców i biorców, tu wszyscy dzielimy się ze sobą naszymi zasobami. Jeśli jesteś tą pełnosprawną częścią klikowej bandy, to w miarę swoich możliwości pomagasz przemieszczać się i załatwiać różne sprawy życia codziennego osobom poruszającym się na wózkach. U nas sporo się dzieje, dlatego będąc w Klice nie masz nigdy dylematu jak fajnie spędzić wakacje czy gdzie pojechać na Sylwestra. Zainteresowany? Przyjdź do nas i przekonaj się na własne oczy kim jesteśmy!

Można się zaangażować na wiele sposobów.

W każdą trzecią sobotę miesiąca spotykamy się u Dominikanów. Spotkanie zaczynamy od Adoracji lub uwielbienia w kapitularzu o godzinie 16:00. O 17:00 jest Msza w kościele, po niej przechodzimy do jednej z sal by przy herbacie i ciastku posiedzieć ze sobą i porozmawiać. Na końcu wychodzimy wspólnie na miasto np na pizze. Nasi podopieczni często potrzebują pomocy indywidualnej. Jedni marzą o spacerze i rozmowie, inni uwielbiają wyjścia na herbatki lub piwo a są też tacy, którzy szukają dobrej duszy która ich zaprowadzi na uczelnię czy do lekarza.

Jeżeli jesteś chętny pomóc w taki sposób i znajdziesz na to czas w tygodniu to zajrzyj poniżej:

 

Osoby potrzebujące pomocy

 

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? W takim razie posłuchaj co mają Ci do powiedzenia klikowicze!

 

Dane rejestrowe

REGON: 003917213
NIP: 676-22-79-392
KRS: 0000236096

Klika

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"

ul. Stolarska 12,
31-043 Kraków
tel. 664-971-396
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.