WTZ

Warsztat terapii zajęciowej jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz PFRON. Nasz warsztat, prowadzony od 2008 roku, adresowany jest głównie do osób z niepełnosprawnością ruchową. Celem warsztatu jest kształtowanie kompetencji i pomoc w nabyciu umiejętności umożliwiających podjęcie pracy zawodowej. Aktywizujemy, motywujemy do podejmowania wyzwań oraz pokazujemy, że nawet osoby z dużą niepełnosprawnością ruchową mogą spełniać się zawodowo i otrzymywać godne wynagrodzenie. U uczestników warsztatów budujemy silne przekonanie, że mogą być pełnoprawnymi i aktywnymi członkami społeczeństwa. Beneficjenci naszych warsztatów biorą udział w zajęciach w ramach grup terapeutycznych. Prowadzimy sześć pracowni tematycznych, nad którymi czuwa grono specjalistów. Tworzą oni indywidualnie dopasowane plany rozwoju, uwzględniający możliwości, predyspozycje i zainteresowania każdego uczestnika. Po zakwalifikowaniu się do zajęć niepełnosprawni poddawani są szczegółowej ocenie rozwoju w odstępie rocznym i trzyletnim. Zajęcia trwają od 7.30 do 15.30, a uczestnicy dowożeni są na nie specjalnie przystosowanymi busami. Mogą liczyć na pomoc naszej kadry w zakresie podstawowych codziennych czynności.

Warunki uczestnictwa w warsztatach:

– ukończone szesnaście lat

, – podanie z prośbą o przyjęcie,

– Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności ze wskazaniem do udziału w terapii zajęciowej,

– rodzaj schorzenia: w pierwszej kolejności przyjmujemy osoby z niepełnosprawnością w obrębie narządu ruchu.

Kontakt:

tel. 012-259-26-72

ulica Podchorążych 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik: Katarzyna Kubicka

http://ngo.krakow.pl

 

Dane rejestrowe

REGON: 003917213
NIP: 676-22-79-392
KRS: 0000236096

Klika

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"

ul. Stolarska 12,
31-043 Kraków
tel. 664-971-396
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.